top of page

WIM HOF MEETODI baaskursus
annab Sulle praktilise kogemuse ja vajalikud teadmised, kuidas teadlikult ja turvaliselt oma füüsilist ja vaimset tervist toetada ning tugevdada läbi hingamispraktikate, karastamise ja meeletreeningu.

TULEVASED KURSUSED LEIAT SIIT

40+

TOIMUNUD Wim Hof Meetodi KURSUST

1200+

OSALEJAT
HINGAMISSESSIOONIDEL

Kulunud on lugematul arvul jääkuubikuid

No events at the moment

WIM HOF MEETOD KOOSNEB
KOLMEST ALUSTALAST:

IMG_4594 2.jpg

HINGAMINE

Baaskursusel praktiseerime lihtsaid, kuid võimsaid hingamistehnikaid, läbi mille oleme võimelised mõjutama oma autonoomset närvisüsteemi, immuunsüsteemi ja veresoonkonda. See omakorda aitab vähendada põletikke, leevendada stressi ning sügavalt lõdvestuda. Hingamine on justkui võti meie keha ja meele ühendamisse. Hingamissessioonil võid kogeda nii erinevaid füüsilisi aistinguid kui ka sügavat sisemist ühendatust oma olemusega. See on ka sisemine töö iseendaga - lastes lahti vanadest mustritest ja uskumustest, saame luua muutusi nii füüsilisel kui vaimsel tasandil.

KARASTAMINE

Külmateraapia suurim võlu peitub sisemises vaikuses, mille saavutame lõdvestudes ebamugavasse olukorda. Olles suuteline lõdvestuma jäävannis, on meil palju lihtsam lõdvestuda ka igapäevastes stressirohketes olukordades. Ekstreemsetes tingimustes aktiveerime oma primaarsed ajuosad – ajutüvi ja limbilise süsteemi, tänu millele saavad tasakaalustuda meie keha loomulikud protsessid ja isetervenemise võime. Meie keha on imeliselt võimekas, meil on lihtsalt vaja anda talle võimalus oma tarkust kasutada.

IMG_6426 copy 2.jpg
WHM ühenduses 1.jpg

MEELETREENING

Meeletreening ja pühendumine on alus hingamistehnikate ja külmateraapia toimimisele ja positiivsele mõjule. Meil on võime teadlikult kasutada ja suunata oma meelt, luues sellega ise oma kogemusi. Kui oleme ennast häälestanud mõttele, et jäävannis on rõvedalt külm, valus ja ebameeldiv – siis nii ongi, ja me ei suuda sellesse lõdvestuda. Kui häälestad oma meele lõdvestusele, alistumisele ja rahule

siis seda sa jäävannis ka koged.
Õppides kasutama oma meelt, saavutame kontrolli oma emotsionaalse ja füüsilise seisundi üle. Oskus teadlikult lõdvestuda on hea tervise alus ja pühendumine loob järjepidevad harjumused, mis kannavad meid läbi elu.

KASUTEGURID:

TASAKAALUS IMMUUNSÜSTEEM

Wim Hof Meetodi tehnikate teaduslik uurimine on andnud tõestust selle praktika positiivsele mõjule inimese immuunsüsteemile - tõuseb valge- ja punavereliblede arv, põletikud vähenevad.

SÜDAME JA VERESOONKONNA TREENING

Külmaga karastamine alandab vererõhku ning treenib lihaseid, mis vastutavad veresoonte kokkutõmbumise ja avardumise eest.

TÕSTAB ENERGIATASET JA KIIRENDAB TAASTUMIST

WHM tehnikad tõstavad hapniku omastamist ja kiirendavad metabolismi. Karastamine aitab vähendada lihastes põletikku, mis kiirendab koormusest taastumist.

LEEVENDAB KROONILISTE JA AUTOIMMUUNHAIGUSTE SÜMPTOMEID

Inimeste kogemus ja ka teaduslikud uuringud on tõestanud WHM tehnikate positiivset mõju autoimmuunhaiguste (nt. artriit, reuma, fibromüalgia) sümptomite leevendamisele.

POSITIIVNE MÕJU
VAIMSELE TERVISELE

WHM tehnikaid praktiseerides võid kogeda õnnehormoonide tulva - dopamiini tase võib tõusta lausa 250%.

PARANDAB KESKENDUMIST JA LEEVENDAB STRESSI

Noradrenaliini tõus kehas aitab paremini keskenduda, "õnnehormoonid" tekitavad mõnusa heaolu tunde. Õpid paremini toime tulema stressiga ning lihtsam on tunda sisemist motivatsiooni elada täiel rinnal!

MIS ON SINU OOTUSED?
MIS VAJAB TÄHELEPANU,  TERVENDAMIST JA ARENDAMIST?

Võid mõtiskleda, millist kasu sina Wim Hof Meetodi praktikatest võiksid saada?
Kas soovid tunda end energilisemalt?
Kas soovid olla rõõmsameelsem ja tasakaalukam?
Kas võiksid toetust saada mõne terviseprobleemiga seoses?

image00138 copy 4.jpg

INFO

 

Wim Hof Meetodi baaskursus on praktiline koolitus, kus saad kogeda WHM hingamispraktikaid, karastada jäävannis ning samuti saad ka uusi teadmisi kuidas need tehnikad meile mõjuvad ning kuidas turvaliselt ja teadlikult oma füüsilist ja vaimset tervist toetada.

Kursus kestab 5-6h (koos lõunapausiga)
I pooles keskendume hingamispraktikatele

II pooles meeletreeningule ja karastamise praktikatele 


Jäävannis käimine on vabatahtlik ja igaüks saab vastavalt oma võimekusele harjutusi kaasa teha.

See on võimalus kogeda midagi uut, õppida tundma oma keha ja avardada oma piire.

Baaskursuse hind on 95-125€ (vastavalt üritusele)

Hinnas sisaldub:

5h kursus (sh. hingamispraktikad ja jäävannis karastamine).

 Kohapeal kerged snäkid, vesi , tee. 

Juhendatud hingamissessiooni salvestus, mida igapäevaselt enda toetamiseks kasutada. 

Töölehed edusammude jälgimiseks.

Toetav kogukond edasi praktiseerimiseks.

REGISTREERI KURSUSELE SIIN

Alfa-DSC00744-2022 Alfred Kraft (small size)_edited.jpg

TAGASISIDE KURSUSELE

"Suur-suur aitäh sulle, Madis, ilma sinuta poleks see minu jaoks võimalik olnud. Koolituspäev oli hästi üles ehitatud. Sina ise, koolitajana, super! Motiveeriv. Rahulik. Mõnus hääl hingamisharjutuse jaoks. Tahaksin juba minna jääauku ja proovida kas see on võimalik ka ilma sinu juhendamiseta :) "

Eeva Salusoo

"Väga rahul koolituse ja pühapäevase sessiooniga. Kihvt, et selliseid teadmisi luuakse ja edasi antakse. Väga oluline oli just suhestumine oma füüsilise kehaga ning aru saada ning kogeda keha tunnetuse, mõtete ja emotsioonide omavahelistest seostest."

Marko Veermets

Jäin koolitusega väga rahule. Olen tegelenud karastamisega juba mõnda aega, ja see koolitus andis väga hea teoreetilise ja praktilise baasi, mis tõeliselt toimis ka. Koolitaja väljendas ennast selgelt ja arusaadavalt, ning oli igati motiveeriv ning lõi osalejatele turvalise keskkonna.

Jaanika Monroc

"Tore oli teooria kõrvalt kuulda ka väikseid storysid ja instruktori/osalejate enda kogemusi. Kõige meeldejäävam hetk oli üleni külma vette minemine kuna ei oodanud, et see nii külm on (õnneks oli meel õigesti mõtestatud ja üllatus oli pigem meeldiv). "

Alar Valksaar

"Hea ja toetav seltskond, eriti meeldis tunne peale hingamisseanssi ja jäävanni. Millegipärast on mul kohviisu ära kadunud."

Kadri Tomera

KURSUST JUHENDAB:

MADIS MEISTER
Wim Hof Meetodi

sertifitseeritud instruktor

(Level 2)

Wim Hof Meetod on aidanud mul jõuda parema füüsilise terviseni, olla emotsionaalselt tasakaalukam, stressirohketes olukordades aidanud lõdvestuda ja suurendanud usaldust, et olen võimeline palju rohkemaks kui eelnevalt arvasin.

Lisaks Wim Hof Meetodile tegelen muusikaga ja olen õppinud muusikateraapiat, reikit, EFT-d ehk emotsionaalse vabaduse tehnikat ja mitmeid teisi teraapilisi tehnikaid. Mitmekülgsed teadmised ja kogemused aitavad läheneda terviklikumalt ning luua turvalist ruumi enesearenguga tegelemiseks ja oma sisemaailma avastamiseks.

Iga kogemus on võimalus midagi õppida ja avardada oma maailmapilti.

Iga päev on võimalus panustada ja saada veelgi paremaks iseendaks. 

Minu teekonnast pisut pikemalt saad lugeda siit.

WHM madis portree cyrcular crop + cerftified.jpg
No events at the moment

K.K.K.

KAS WIM HOF MEETOD SOBIB KÕIGILE?

Wim Hof Meetodi praktikad sobivad kõikidele hea füüsilise ja vaimse tervisega inimestele. Õigesti praktiseerides võivad need tehnikad panustada tervise parenemisse ka inimestel, kellel on tervisega probleeme, kuid alati on soovitatav kõige pealt konsulteerida oma arstiga, kas need tehnikad sulle sobivad. 

Wim Hof Meetodi tehnikaid ei ole sobilik teha: epileptikutel, rasedatel, imetavatel emadel, südame-, neeru- ja kospuhaiguste korral, kui varasemalt on olnud infarkt või mõni aeg peale operatsiooni. 

Kui sa ei ole päris kindel, kas sulle sobib, siis võid ka minuga ühendust võtta.

KAS JÄÄVANNI MINEK ON KOHUSTUSLIK?

Kõik, mida me kursusel teeme on vabatahtlik ja igaüks saab harjutusi kaasa teha vastavalt oma keha võimetele. Jäävanni minek on vabatahtlik ning võid sealt iga hetk välja tulla. Wim Hof Meetod ei ole selleks, et hakata rekordeid püstitama, vaid selleks, et õppida kuulama ja tunnetama oma keha.

KAS AINULT HINGAMISPRAKTIKATEST ON KA KASU?

Wim Hof Meetodi hingamistehnikad on lihtsad, aga väga võimsad. Läbi hingamispraktikate oled võimeline mõjutama oma immuunsüsteemi, keha saab puhastuda (suur osa toksiinidest väljub just hingamise kaudu), saad muuta oma sisemist seisundit ja minna sügavasse lõdvestusse. Karastamine koos hingamisega annab suurema efekti, aga kui karastamine sulle ei sobi, siis ka ainult hingamistehnikate praktiseerimine on väga hea viis oma tervise ja tasakaalu hoidmiseks.

KAS MA PEAN HAKKAMA IGA PÄEV JÄÄVANNIS KÄIMA, ET TULEMUSI NÄHA?

Karastamist võib teha erinevatel viisidel: külm dušš, talisuplus, jäävann, külma õhu käes matkamine, käte või jalgade panek külma vette jne. 
Jäävann/talisuplus on tugev kehaline stiimul, mis kiirendab keha metabolismi ning energia tootmist. 2 minutit jäävanni on võrdeline umbes 500kcal kulutamisega ehk tunniajase treeninguga (juhul kui soojened ise üles) ja selle mõju on raku tasandil näha ka 6-päeva hiljem. Selleks, et oma tervist tasakaalus hoida piisab ka 2-3 korras nädalas ja see ei pea olema väga intensiivne. Pigem alati vähem, kui et liiga palju! 
Ja kui Sulle karastamine ei sobi siis võid piirduda ka ainult hingamistehnika praktiseerimisega, et oma tervist toetada.

OLEN KOGENUD TALISUPLEJA, KAS SAAN MIDAGI UUT KURSUSELT?

Uudishimu ja algaja meel(estatus) on need, mis aitavad inimesel informatsiooni vastu võtta ja midagi uut õppida (isegi kui on juba mingid teadmised olemas). Karastamine (sh. ka talisuplus) on vaid üks osa Wim Hof Meetodist, lisaks õpid kursusel ka WHM hingamistehnikaid ja saad praktilise kogemuse kuidas hingamisega oma seisundit muuta. Alati on midagi uut õppida. Ja kui ka tunned, et sa ei saanud koolituselt seda, mida ootasid, saad raha 100% tagasi. Koolitustel on käinud ka inimesi, kes juba praktiseerivad nii karastamist kui hingamistehnikaid, aga on öelnud, et ikkagi said uusi teadmisi ja kogemusi, mis aitavad veelgi põhjalikumalt teemasse süveneda.

KUI MA EI JÄÄNUD KOOLITUSEGA RAHULE KAS SAAN RAHA TAGASI?

Jah. Kui tunned koolituse lõpus, et see oli täiesti raisatud aeg, sul "õnnehormoonid" ei voola ja sa ei jäänud kogemusega rahule, siis saad kogu raha tagasi.

KUI SUL TEKIB KÜSIMUSI, SIIS VÕID JULGELT MINUGA ÜHENDUST VÕTTA!

REGISTREERIMINE

Kursusel osalemiseks on vajalik eelnev

registreerimine ja pileti soetamine. 

Pileti saad soetada kas Wim Hof Meetodi ametlikult lehelt

(otsi riigi järgi, et leida Eestis toimuvad kursused)

VÕI

Registreeri siin samas lehel, valides endale sobiva kursuse.

 

VÕI 

Kui soovid arvet ettevõttele, siis täida all olev vorm.

Baaskursuse hind on 95-125€ (vastavalt üritusele)
Hinnas sisaldub:
• 5h kursus (sh. hingamispraktikad ja jäävannis karastamine).
• Kohapeal kerged snäkid, vesi , tee. 
• Juhendatud hingamissessiooni salvestus, mida igapäevaselt enda toetamiseks kasutada. 
• Töölehed edusammude jälgimiseks.
• Toetav kogukond edasi praktiseerimiseks.

REGISTREERI 
WIM HOF MEETODI
BAASKURSUSELE

Peale registreerimist saadan e-mailiga vajaliku info.

Aitäh registreerimast! Võtame sinuga hiljemalt 2-tööpäeva jooksul ühendust!

IMG_2250 (reduced size).jpg
bottom of page